Rycerski Dwór - Kasztelański - zwany Arete.
Dwór jest obszerny (120m-2), drewniany, skryty wśród zieleni rozlicznych, wysokich, a gęstych drzew i krzewów. Zbudowany jak średniowieczna siedziba rycerska w XV wieku.
Wnętrze wyposażone w meble, sprzęty, herby, obrazy, oręż, zbroje z dawnych wieków. Na parterze sala kominkowa - refektarz, kuchnia i łazienka, na piętrze zasię dwie sypialnie i biblioteczka. We dworze może wygodnie nocować dziesięciu do tuzina gości. We dworze są współczesne udogodnienia: gaz, prąd, ciepła i zimna woda, łazienka z natryskiem, umywalką, w.c., kuchnia z kuchenką gazową z piekarnikiem, lodówka, centralne i kominkowe ogrzewanie, radio i TV. Kuchnia w pełni wyposażona w naczynia, garnki, elektryczny czajnik, etc.
Termy dworskie (2500m-2) ogrodzone palisadą, parking dla pojazdów.
Centralne ogrzewanie sterowane komputerem który utrzymuje pożądaną temperaturę.


Rycerskie Dwór - Nad Rozlewiskiem - zwany Lago Lindo
Dwór takoż obszerny (120m-2), drewniany. Termy dworskie (3000m-2) obwiedzione palisadą, otoczone brzozowo-sosnowym zagajnikiem. Tuż obok Dworu staw pełen rybek, które z pomostu gwoli uciech łowić można. Palenisko, kominek, stoły ławy, a nawet leżaki wszystko na wzór średniowieczny uczynione. Rycerska Sala Kominkowa i Kuchnia ma podłogę z dwustuletnich cegieł dających chłód latem i ciepło zimą. Tuż obok współczesna łazienka. Na piętrze dwie sypialnie, a w nich tapczanów tyle, że do tuzina gości pomieścić mogą.


Obu Dworów Rycerskich - opisanie
Goście Każdego Dworu, jeśli taka będzie ich wola, mogą korzystać z łodzi, strzelnicy łuczników, wędzarni, paleniska z rusztami i rożnem, stołów i ław kamiennych i drewnianych, koryt kamiennych napełnionych czystą źródlaną wodą w których to trunki tacno schłodzić można.
Dwór Kasztelański jak i Nad Rozlewiskiem jest w tym samym czasie oddawany do dyspozycji wyłącznie jednej parze, rodzinie, bądź grupie przyjaciół.
Pieski i inne zaprzyjaźnione zwierzęta - mile widziane.
Kto pragnie poznać rycerskie rzemiosło może zabawić się orężem, którego we dworach niemało, jako to:
  • miecze, zbroje, hełmy, tarcze, łuki angielskie i tatarskie, włócznie, buławy, hakownice.
Te wszystkie wspaniałe posiadłoœci sš dla Państwa dostępne po przyjeŸdzie na urlop na Pomorze